
Drogowskazy wartości dla profilaktyki w Polsce: rekomendowane kierunki zmian – to tytuł panelu eksperckiego, który odbył się 16 maja w Lublinie.
W wydarzeniu uczestniczyli eksperci zaangażowani w projekt oraz specjaliści zewnętrzni zaproszeni do wygłoszenia prezentacji.
- Krzysztof Ostaszewski – Jakie wyzwania profilaktyczne stoją przed przekształcającymi się szkołami ponadpodstawowymi?
- Krzysztof Wojcieszek – Rodzina i szkoła: jakie wskazania dla profilaktyki płyną z uwarunkowań społeczno-kulturowych w środowisku szkoły.
- Jakub Kołodziejczyk – Nauczanie początkowe a profilaktyka – jakie są drogowskazy dla profilaktyki w klasach I-III szkoły podstawowej?
- Antoni Jeżowski – Sytuacja prawno-administracyjna w etapie reformy w oświacie – jakie szanse i wyzwania niosą zmiany dla profilaktyki?
- Piotr Kwiatkowski – Jakiej profilaktyki potrzebuje szkoła w dobie transformacji systemu oświaty?
- Karolina Kmiecik-Jusięga – Jakiej profilaktyki potrzebuje szkoła podstawowa w efekcie likwidacji gimnazjów?
- Robert Frączek – Jakie szanse i zagrożenia dla profilaktyki płyną z aktualnych uwarunkowań ekonomiczno-administracyjnych? Stan i rekomendacje.
- Agnieszka Pisarska – Jak kształcić specjalistów dla profilaktyki przyszłości? Stan i potrzeby.
- Robert Porzak – Społeczności lokalne we współczesnej profilaktyce – na jakich wartościach i w jaki sposób je budować?
Spotkanie oraz dyskusję prowadził dr Wiesław Poleszak. Panel ekspercki zorganizowano jako wydarzenie towarzyszące ogólnopolskiej konferencji naukowej w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie z cyklu „Problemy współczesnej profilaktyki” na temat: PRSZYSZŁOŚĆ PROFESJONALNEJ PROFILAKTYKI W ŚWIECIE ZAGUBIONYCH WARTOŚCI. Prezentacje i wnioski z panelu zostaną zamieszczone w sekcji Panele eksperckie.